Psí numerologie

Připomínám, že se nacházíte v sekci „povídánky“, takže věřím, že zde nehledáte vědecké pojednání…


Nejprve musím předeslat, že jsem svým založením materialista. Sice připouštím, že může být „cosi“ mezi nebem a zemí, ale v praktických otázkách se na to raději nespoléhám.
Jenže při očekávání potvrzení březosti fenky a při dalším čekání na porod se hlavou občas honí takové myšlenky, že rozum zůstává stát nebo nečekaně překvapí.


Narozeniny znám u všech našich pesanů… Takže Ladynčino datum 12. 12. jsem donedávna brala jako den v kalendáři a nijak jsem nad ním nedumala.

Poprvé jsem na to koukla jinak teprve ve chvíli, kdy jsem upravovala webové stránky s oznámením o očekávaném vrhu „B“.
Zaujalo mě, že i krycí pejsek má pěkné datum – a to 2. 2. Pak už nebylo divné kouknout i na tatínka vrhu „A“ a s překvapením jsem koukala na 5. 5. V ten okamžik mi bylo naprosto JASNÉ, proč nemohl Ladynku nakrýt německý krémáček, vždyť on se narodil ve zcela nevhodné datum 31.7. Uznejte sami :-).

Takže jak tak nad tím svým chovatelským úsilím uvažuji, je jisté, že při hledání potenciálního třetího otce musím nejen koukat na rodokmen, zdraví, barvu a fyzický vzhled, ale šanci mám jedině, když ideální partner bude mít také odpovídající den narození. Nebo že bych hledala partnera jenom podle data?


Uvedenou hříčku čísel jsem dala k dobru v internetové diskusi se špicími spolunadšenci jako perličku pro pobavení. Ani náhodou mě nenapadlo, že to není ani zdaleka vše…

Od 59. dne březosti jsem byla v napjatém očekávání, že každým dnem může Lady rodit. Vše jsem měla v pohotovosti, smečku zvykala na existenci a nedotknutelnost porodní ohrádky, jistila se pro nežádoucí komplikace u veterináře. A dny pomalu plynuly, aniž by mamina naznačovala konec těhotenství.
Opravdu pomalu, protože teplota zůstávala normální, Lady se s chutí cpala, nijak moc se nešetřila, vetřelce za plotem zaháněla jako normálně. Naštěstí jsem při hlazení bříška cítila srdíčka i pohyby štěníků, takže jsem zůstávala v relativním klidu. Při čekání jsem si listovala fotoalbem vrhu „A“ a znovu si pročítala napsaný štěněčí deníček i založené chovatelské „babí“ rady.

Když už byl den 62. uvědomila jsem si, že kromě dat narození Lady a ženichů, byl vlastně pěkný i datum porodu All… kluků – 15. 5. Takže jsem pro zajímavost koukla do kalendáře, jaké povedené datum je blízko. Napadlo mě, že 26.8. by mohlo vyhovovat, když 2+6=8. Kolegyně chovatelky mne ovšem byla jednoznačně přehlasovaly s tím, že mnohem hezčí je 28.8. Hezčí opravdu je, ale představa dalších tří dnů čekání byla dost těžká.


Tyto povídánky jsem začala psát 27.8. odpoledne, abych přišla na jiné myšlenky a to dlouhatánské čekání si nějak ukrátila. Plánovala jsem jim nechat otevřený konec…
Vpodvečer se ale chování Ladynky změnilo, naměřila jsem i nižší teplotu, mamina si právě teď trochu nervózně hrabe v porodní bedně a všechno nasvědčuje tomu, že „sudičky“ měly pravdu a jejich tip byl povedenější. A vzhledem k tomu, že je 22:30, je jasné, že pokud si lehnu, budu spát na jedno oko a celým vědomím budu hlídat.


Je 28.8. 2008 odpoledne a já mohu těmto povídánkám dopsat konec. Bohužel, ani v nočním polospánku mne nenapadlo, že bude neveselý. On je totiž vyloženě smutný.

Ráno byla fenka v pohodě, ale bylo jisté, že rodit brzo začne. Ani mě nenechala umýt a vyčistit zuby, když poprvé vykvikla a začala si hledat to nejlepší místo, pokud možno jiné, než jsem jí připravila. S naprosto přirozeným průběhem se chystala porodit.
Závěr musím zkrátit – ano, v tento pěkný datum Lady porodila dvě vytoužené fenečky a dokonce jedna byla krémová! S nekonečnou smůlou se jí ale holky „povedly“ na trpasličí velikost matky příliš veliké, porod byl obtížný i polohou „zadečkem napřed“. Takže i když jsme s maminou zabojovaly, stihla si obě štěňátka loknout plodové vody a přes všechny pokusy se ani jedno nepovedlo oživit.

I přes tento tragický konec, se mi myšlenka na hru s čísly líbí, ale v dalším chovu se jí opravdu řídit nebudu.

srpen 2008