PODMÍNKY  PRODEJE

K odchovu štěňátek se snažím přistupovat s precizností i s láskou. Každé chlupaté miminko pak představuje základ radosti pro nového majitele. Abych měla "pocit jistoty", že radostí bude naplněn i další život našeho štěňátka, budu se nejprve o výběru nových majitelů rozhodovat já.

Nové majitele nečeká žádná nepříjemná "lustrace". Jenom budu svými otázkami zvídavá natolik, abych získala přesvědčení, že malé psíky čeká laskavá i rozumná náruč, zdravé podmínky a přiměřené materiální zajištění. Pejsek se stává partnerem člověka na dlouhé roky a proto by rozhodnutí o jeho pořízení mělo předcházet seznámení s tím, co je potřebné pro jeho spokojený život vědět a zajistit - více v kapitole Péče o štěně.

Novým majitelem se proto může klidně stát i naprostý začátečník, stejně jako kdysi já. Jen mu nesmí chybět zvídavost a ochota nechat si poradit (např. od odborné literatury, specialistů nebo chovatele).

Pokud máte zájem o naše štěňátko, přečtěte si následující povídání o ceně a "devatero" podmínek, sledujte webové stránky, najdete nás také na Facebooku. Ozvěte se na e-mail canea.dandy@centrum.cz nebo mobilní telefon 604 779 701.


Nejčastějším dotazem na chovatele je cena štěněte. Předesílám, že cenu nelze dopředu taxativně stanovit, štěňátka nejsou výrobky (a zákon už je konečně nepovažuje za věc!). Cena bude zřejmá nejdříve několik dní po jejich narození a odvíjí se především od dvou základních faktorů:


1. Při chovu se řídím Chovatelským řádem a Stanovami Klubu chovatelů špiců (www.spic.cz).

2. Naše štěňátka jsou zásadně potomky uchovněných rodičů s průkazem původu a předávám je novým majitelům pouze s průkazem původu.

3. K předání štěňátka dojde nejdříve po 50. dni od narození, spíše ale později.

4. Zájemce o štěňátko si jej může závazně rezervovat proti finanční záloze.

5. Štěňátka jsou při odběru odčervena, případně očkována. Mají aplikovaný čip a jsou jim vystaveny europasy.

6. Prodej a jeho podmínky je doložen oboustranně podepsanou Kupní smlouvou.

7. Štěňátko si odnáší do nového domova základní výbavičku.

8. Novým majitelům jsem vždy připravena poskytnout potřebné rady nebo spolupráci v oblasti péče o štěně a jeho další rozvoj (výstavy, chov...).

9. Od nových majitelů očekávám zprávy (a fotky) o tom, jak se našim štěňátkům daří, a ráda je přijmu za spřízněné duše se stejným koníčkem.