VÝSTAVY 2005

Motto:
... celé roky jezdím, okukuji, nasávám atmosféru a váhám, zda se zapojit do kolotoče příprav, absolvování, radostí, smutku nebo pobouření. Rozhodla jsem se a zkusím to. Když to pejsky nebo mne nebude těšit, zase přestaneme. Ale teď už je jisté, že první pokus nás čeká na začátku roku 2005.

Tak jsme to zkusily. A tady jsou naše postřehy, zkušenosti, výsledky:

MVP Brno, 13.2.2005 MS NVP Brno, 25.9.2005
NVP Ostrava, 20.3.2005 Klubová výstava, Konopiště, 1.10.2005
KVP Hradec Králové, 16.4.2005 NVP Praha, 13.11.2005

MVP České Budějovice, 24.4.2005

Celkově si troufám naši soukromou zkoušku výstavní kariery vyhodnotit jako velmi úspěšnou. Lady získala nárok na zápis titulu Junioršampiona a ještě má jednoho CACe do rezervy. Ověřila jsem si, že nejen v mých očích splňuje standard plemene a tudíž je opravdu možné i vhodné, abychom zkusily štěstí v odchovu štěňátek.

Jestli a kdy nás uvidíte znovu ve výstavních kruzích záleží v tuto chvíli na více faktorech, ale určitě se to na našich stránkách včas dozvíte.


Mezinárodní výstava psů;      Brno - 13. února 2005

Premiéra pro mne i pro fenky a hned velká. Věřila jsem tomu, že když se mnou hodně jezdily "na čumendu", tak je atmosféra nezaskočí a třeba si ani nevšimnou, že je to tentokrát jinak. Nicméně nervozita samozřejmě byla! U Karolinky i Ladynky hned, u mně nastoupila těsně před prvním vkročením do kruhu (a vydržela až do konce). Ale dopadly jsme opravdu dobře.

Karolina Zlatý prach - v kruhu byly další dvě "spolubojovnice" a Kara získala známku V2.

Pompon Chérie Boheme - Lady se předváděla sama, získala známku výborná a titul CAJC. V závěrečné soutěži o nejkrásnější mladou fenu už na ni hrála atmosféra velkou přesilovku a ze všeho nejvíce se chtěla stulit do náruče.

Všem, kdo nám fandili, moc děkuji.

brno2.jpg (31935 bytes)     brno1.jpg (40581 bytes)    brno4.jpg (1242196 bytes)     brno3.jpg (679014 bytes)    brno5.jpg (896619 bytes)

Článek o výstavě (z mého pohledu)


Národní výstava psů;      Ostrava - 20. března 2005

Máme to za sebou. Další kroky ve výstavním kruhu proběhly v klidu a pohodě. Sice vstávání v neděli ve tři ráno není hobby asi vůbec nikoho, ale počasí spolupracovalo, silnice byly suché a prázdné a tak nám dlouhá cesta pěkně utekla. Nakonec jsme byli tak čilí, že u špicího kruhu č. 8 jsme se usadili jako první krátce po sedmé hodině. Prostředí a organizace byly z mého pohledu dobré, jenom podlaha pesanům klouzala tak, až chvílemi vypadali na krasobruslařské začátečníky. Na koberci to bylo mnohem lepší.

Obě moje holky byly tentokrát v kruhu samotné, samotinké. Kde jste byli, ostatní "trpaslíci"? Přece jenom by mě výsledky těšily o trochu víc, získat je porovnáním se spřízněnou konkurencí.
Protože jsme nastoupily do kruhu hned v úvodu posuzování, měli jsme pak čas v klidu sledovat i další dění kolem kruhu, popovídat si s chovateli i zájemci o plemeno, Majda Čižmářová se opravdu obětovala a udělala pár fotek (málem v leže). Řada návštěvníků nás poprosila o snímek mého barevného tria v košíku. Už brzo přibude foto z této kategorie i na mé stránky. A taky jsem konečně sehnala kartáč na srst podle mých představ.

Karolina Zlatý prach - Kara se paní rozhodčí líbila a obdržela  známku V1.

Pompon Chérie Boheme - dostala známku výborná a titul CAJC.  Na závěrečné soutěže jsme tentokrát z časových důvodů nečekali.

Ostrava12.jpg (14262 bytes)    ostrava2.jpg (30725 bytes)    ostrava3.jpg (28050 bytes)     ostrava4.jpg (27567 bytes)    ostrava5.jpg (19474 bytes)


Krajská výstava psů;      Kradec Králové - 16. dubna 2005

Na tuto výstavu jsem přihlásila fenky hlavně pro radost našich rodičů, kteří je moc milují a fandí na dálku, protože  ty velké výstavy s námi absolvovat nemohli, ale my museli hned referovat jaké to bylo a jak jsme dopadli. Takže, protože bydlí právě v Hradci, dám jim možnost jít nám fandit naživo bez dalekého cestování.

Nápad nakonec - z pohledu rodičů - vzhledem ke zdravotním peripetiím moc nevyšel, ale výstava se mi docela líbila. Určitě byla dobře zvládnutá po organizátorské stránce. Člověk nemusel běhat z místa na místo, všechno bylo jasné a rychlé.
Jenom jsme tentokrát přišly na řadu až ve 13 hodin, tak to bylo od 8 ráno poněkud dlouhé. Ale zase byl docela zážitek sledovat posuzování samojedů, kteří měli současně svoji klubovou výstavu a bylo jich tam tedy opravdu hodně. A pořád se usmívali...

Špiců bylo přihlášeno opravdu málo, chyběli místní chovatelé, škoda... Moje holky zase neměly ve svých třídách žádnou konkurentku.

Karolina Zlatý prach - Kara získala známku V1 a tituly - vítěz třídy, krajský vítěz

Pompon Chérie Boheme - dostala známku V1 a titul vítěz třídy


Mezinárodní výstava psů;      České Budějovice - 24. dubna 2005

Tak, tentokrát jsme si udělaly sice dlouhý, ale pěkný výlet. Karolínka byla docela v pohodě, ale její stále ještě trochu nefunkční nožičce po ochrnutí nervu, nesvědčila dlažba v pavilonu. Své předvádění  proto spíše "odhopsala", což paní rozhodčí neuniklo. To hradecký beton na zimním stadionu jí vyhovoval mnohem lépe. S Ladynkou by asi profesionální vystavovatel do kruhu nevkročil. Nedávno se totiž koukla do kalendáře, koukla z okna a usoudila, že na jaře se kožich "nenosí". Za pár česání pustila do kartáče úplně celou podsadu...

A když k tomu tentokrát byla v kruhu kýžená konkurence, jsou získané známky obrázkem skutečného stavu. Musím si ale stejně aspoň trochu postesknout - na výstavě nebyl jediný trpasličí kluk!

Karolina Zlatý prach - Kara získala známku V3

Pompon Chérie Boheme - dostala známku V2


Moravskoslezká národní výstava psů;      Brno - 25. září 2005

brno.jpg (79153 bytes) Tak jsme se po delší odmlce vypravily na naši první podzimní výstavu. Byla jiná v několika směrech. Hlavně mě čekalo překvapení, že se posuzují všechny kruhy venku. "Šok" to byl ale jenom chvilku, protože sluníčko bylo na psy taky zvědavé a hřálo z blankytného nebe o 106. A druhá změna byla v tom, že na výstavy do kruhu už vozím jenom Ladynku.. Karolinka je sice prakticky zdravá, ale nožičku ani po tak dlouhé době (od února 2005) nerozchodila k úplné dokonalosti, tak je dál naším mazlítkem, ale štěňátka mít nebude a na výstavy by to taky nemuselo být ono.

Lady byla jako skoro tradičně v kruhu bez konkurence - tedy, nikdo další tam kromě nás v mezitřídě "ostatněbarevných" trpasličích fenek nebyl. Rozhodčí paní Marušková nás pochválila, jak se hezky "neseme", Ladynka se jí líbila, ani kožich už nebyl důvodem ke kritice, ale bohužel. Odešly jsme se známkou výborná, bez pořadí a tím pádem bez šancí získat další tituly.

Důvodem byl náznak problémů při chůzí na přední nožičce. Nevím, já při chůzi vidím pesanům tak akorát na záda a hlavu zezhora, veterinář neshledal žádný viditelný problém... Možná jsem jen Lady neměla nechat v klídku většinu dopoledne pospávat na klíně, třeba si tlapku jen přeležela... Uvidíme příště.

Pompon Chérie Boheme - výborná           


Klubová výstava špiců;      Konopiště - 1. října 2005

Na klubovou výstavu jsem se moc těšila, protože je to opravdu jedinečná příležitost vidět pohromadě špice prakticky všech barev a velikostí. A mně se vážně všichni moc líbí. Taky oproti jiným výstavám není pozornost lidská i psí tolik "rušena" dalšími vlivy. Termín konání sice vzbuzoval obavy a nutil pozorně sledovat vývoj předpovědi počasí, ale sv. Petr se nad námi slitoval a nabídl nakonec slunečný podzimní den. Takže jsem neváhala a na výlet sbalila i manžela a celou špicí smečku. Bohužel s námi jela i moje střevní viroza...

Prostředí u restaurace Nová myslivna na Konopišti bylo pěkné, snad jen škoda, že místo pro postavení kruhů bylo až do odpoledne ve stínu, takže tráva ani nestihla pořádně oschnout - od země nezáblo jenom na tlapky a mladý trávník se také postupně změnil v bláto. Pro příště bych doporučila buď teplejší termín nebo alespoň dohodnout prostor mezi parkovištěm a potokem - tam co si odpoledne udělali svůj den příznivci mopsů.

Výstavní výbor zahájil konání akce poněkud rozpačitě. Problém s chybějícími katalogy trošku vystavovatelům komplikoval "život", ale chybička se vloudit může a byla s velkým nasazením i napravena, takže to nakonec nebyl žádný kolosální nedostatek. Opravdu impozantní naopak byly připravené ceny. Z vystavených pohárů přecházel zrak a určitě udělaly držitelům radost. Jedním se teď doma taky chlubíme.

Naše vystoupení v kruhu proběhlo opět v sólovém provedení. Paní Pavlíková Ladynce přisoudila výbornou známku a CACe. Dokonce  jsme zakroužily i v kruhu s ostatními úspěšnými "trpaslíky" o klubového vítěze. A určitě jsme nebyly zklamané vítězstvím konkurence.

Pompon Chérie Boheme - výborná 1 a titul CAC

klub1.jpg (78792 bytes)    klub2.jpg (89426 bytes)    klub3.jpg (75922 bytes)     pohar.jpg (51331 bytes)


Získané tituly 2x CAJC a 1x CAC (a to od tří různých rozhodčích!!!) nám tak dávají nárok na zápis titulu Juniošampion. Je ta naše holka ale hezká, že?

Ladynka.jpg (15894 bytes)


Národní výstava psů;      Praha - 13. listopadu 2005

Tak jsme udělaly tečku za svou první výstavní sezónou. Areál PVA v Letňanech zatím dělá čest svému jménu (Prozatímní výstavní areál), je jedním velkým staveništěm a co nám tam opravdu velmi chybělo byl alespoň kousek zeleně. S velkou úlevou našla Ladynka trs podzimní trávy ve šterkové ploše, aby se mohla po cestě vyčůrat. Výstavní hala nabízela poměrně velké výstavní kruhy a ještě zbylo dost místa okolo pro vystavující i diváky. Bohužel plátěná střecha, jediný zdroj tepla a věčně otevřené vchody (a že jich bylo 5!) zaručovaly pocit tepla v hale jen v okamžiku při  příchodu z venku.

V našem kruhu bylo zapsáno v katalogu 64 psích "závodníků" a protože byli  hodně roztroušení v jednotlivých kategoriích, bylo zřejmé, že výstava bude dlouhá... A když se k tomu připočtou zmatky s přeřazováním docela velkého počtu psů - vina je na straně pořadatele - tak se ztrácel přehled o tom, kdo je právě v kruhu a kdo další půjde. Tělem navíc postupovala zima, kterou dokonalo vypnutí fukaru někdy kolem poledne.

Když jsme s Ladynou nastoupily v půl druhé do kruhu, byla jsem já zmrzlá do fialova a Lady už očima loudila, ať jdeme domů...  Nicméně jsme zakroužení před paní rozhodčí zvládly a Lady se při prohlídce tělíčka vetřela paní Dolejšové až do náruče. Získaly jsme V1 a CAC, titul Národní vítěz připadl orange-sable Majdalence Dobrý přítel.

Pompon Chérie Boheme - výborná 1 a titul CAC

     listopad_120.jpg (96365 bytes)       listopad_122.jpg (95533 bytes)
(za fotky děkuji p. Mileně Nevrlé)