JAK  SE  NÁM  ŽIJE ...   1. rekapitulace - leden 2006

Motto:
... rok se s rokem sešel, tak jsou tady aktuální informace jaká jsme to smečka právě teď a co se změnilo od doby založení stránek popsané v Trošce povídání


Výstavní sezóna...
... v loňském roce jsme se já, Karolína a Lady pustily do výstavní "kariéry". Celkem jsme se zúčastnily sedmi tuzemských výstav, vyzkoušely jsme krajskou, národní i mezinárodní úroveň a myslím, že na naprosté začátečnice jsme byly velmi úspěšné. Naše zážitky, pocity a výsledky jsem pravidelně uveřejňovala, takže se můžete podívat do kapitoly Výstavy. Karolína ze zdravotních důvodů už neabsolvovala žádnou podzimní výstavu, ale Ladynce se dařilo prakticky celý rok a dosáhla na titul Junior šampiona ČR. Mám z toho opravdu velkou radost.

Chov...
... i o chovu je na našich stránkách samostatná kapitola, takže tady mohu jen stručně konstatovat, že radosti a strasti odchovu prvních štěňátek nás stále ještě teprve čekají.
O to víc jsem stále napnutější a doufám, že na jaře 2006 už budu moci nechat Ladynku nakrýt. Zatím mám za sebou pátrání po vhodném krycím psu, protože u krémových trpaslíčků je minimálně barva budoucích špiclíků docela sázkou do loterie. Kromě barvy pro mne byl při výběru rozhodující samozřejmě zdravotní stav, plemenný typ a povaha. Doufám, že Lady  nepotká žádný zdravotní zádrhel a že se nám to první krytí  vydaří. Rozhodně mohu budoucím majitelům garantovat, že štěňátka od nás budou opravdu vymazlená. Jestli uvažujete o chlupatém kamarádovi a líbí se Vám naše fenky, napište klidně hned! (
canea.dandy@centrum.cz)

Od krytí Karolíny jsem zcela ustoupila. Je mi to moc líto, byla by to jistě krásná "medvíďata", ale zdravotní rizika převažují a rozum velí zbytečně neriskovat.

Smečka...
... aktuální stav zvěřince je v tuto chvíli 3:3. V srpnu jsme zařadily do party černobílého kocourka Kubu, v říjnu bohužel zemřel věkem devítiletý zakrslý králíček Puťásek. Rodinu nám tedy tvoří tři trpasličí špicí slečny - Betty, Kara, Lady, dvě kočky - Jája a Sisi a kocourek Kuba.

Při jejich opečovávání, veterinárním ošetřování a při zásobování krmením a odměnkami mám pocit, že na rodinný rozpočet je to takto až-až. Při sledování jejich soužití při hraní i odpočinku se raduji, že jsou "jedna tlapka" a že je to tak akorát. Při myšlence jestli je tento počet konečný se občas objeví pocit, že ještě místo v srdci i pelíšku máme...

pohoda3.jpg (24986 bytes)

Tato fotografie mi přijde jako dokonalý symbol,
zcela vystihující popisovaný stav smečky.

 

Nejstarší - špicí fenka Betty (téměř sedmiletá) a nejmladší - kocourek Kuba (taky sedmi- ale měsíční).  Ani ten pískací čuník není naaranžovaný (jenom ho tam zapomněla Lady), ale prostě to je jedna z přirozených momentek.

Zdraví...
... chlupáče naštěstí nic akutního netrápí. Kočky jsou v pohodě vykastrované, kocourka kastrace čeká ve správnou chvíli. Bettynka a Lady nemají žádné zdravotní problémy a veterináře znají jen díky pravidelnému očkování. Karolínka se po zánětu nervu s částečným ochrnutím zadní tlapky (únor 2005) zotavila natolik, aby neměla problémy v běžném životě - jen to krytí raději nerisknu.

Má "populární" záda jsou stále jedním velkým otazníkem. Loni mě o pověstný vlásek minula operace páteře, aplikované alternativní řešení na čas opravdu pomohlo, tak uvidíme. Každopádně ještě stále se mohu ohýbat k hlazení kožíšků a chlupáče dokonce zatím i uzvednu! na pochování v náruči. To samo o sobě je malý zázrak, tak si ho užívám a raduji se.

leden 2006

počet přístupů: