ŠTEŇATA a vše co se kolem nich u nás děje

Motto:
... ráda bych vyzkoušela radosti i strasti udržení rozvoje tohoto psího plemene v trpasličí velikosti. Při sledování dění v Klubu chovatelů špiců je zřejmé, že převažují štěňátka v malém rázu a tak to beru trošku jako výzvu. Nechci být množitelkou za účelem zisku, ale ráda bych viděla pěkné potomky svých milovaných chlupatých kamarádek. Mým cílem je pečlivý výběr spojení vhodných partnerů, zachování zdraví mých fenek, poskytnutí maximální zdravotní, materiální a láskyplné péče všem špicím miminkům. Důkladně budu vybírat i nové páníčky, kterým svěřím mnou odchovaná štěňátka s řádným chovatelským servisem.
Leden 2005

Jako naprostý, ale současně nadšený, chovatelský elév si na této stránce dovolím v budoucnosti prezentovat výsledky svého snažení.


První kroky             Odchovy                 Podmínky prodeje                 Péče o štěně


Aktuální informace

*

Smečku jsme v letech 2012 a 2013 o nové fenky postupně posílili a pomaličku se vkrádal dávno zrozený nápad na vrh vlastních vlčích štěňátek s pejskem, kterého jsem si vyhlédla dříve, než jsme k němu měla fenku. Když nadešel ten správný čas, pokusila jsem se myšlenku uvést ve skutek.

A povedlo se!!!!
VRH B se narodil 22.března 2014 - 4 holčičky a 2 kluci se mají čile k světu. Podrobnosti budou v deníčku a fotogalerii.Rok 2010 mé rozhodnutí chovatelství přerušit nijak nezměnil. Takže štěňátka u nás nehledejte, ale smečku špiců i ostatní zvířenu dále opečováváme a chováme na klíně.


V roce 2009 se nepovedlo zopakovat krytí vybraným pejskem, pro jeho zdravotní problémy.
Pro rok 2010 krytí Lady neplánuji - krom toho, že jsem nenašla dostupného a dle mého názoru ideálního pejska, beru v úvahu, že Ladynce už je 6 let a bála bych se o její zdraví.
Pejsky mám především na chování (v náručí) a k chovu jsem se odhodlala spíše "z donucení" :-). Může se stát, že své rozhodnutí ještě přehodnotím, může se stát, že do naší smečce přibude nová fenečka, s kterou se k chovatelství vrátím.


Dne 28.8.2008 se narodily na svět pozpátku a přidušené dvě fenečky - krémová a oranžová. Bohužel se ani jednu nepodařilo oživit.
Je to smutná stránka chovatelského snažení a stává se to, jenom se o tom většinou mlčí. Jsem nešťastná, ale protože se to stalo, tak to neváhám uvést i zde.

Kromě obrovské smůly není jediný důvod, abych se nepokusila odchovat vrh ze stejného spojení někdy příště...


VRH "A" - v pondělí 15. května 2006 se mezi 18:00 a 22:00 hodinou narodili 3 krásní kluci. Vše o nich je podrobně popsáno na samostatných stránkách. Celkově svůj první chovatelský pokus hodnotím jako úspěšný, i když příroda si taky trochu prosadila svou...