JAK  SE  NÁM  ŽIJE ...   2. rekapitulace - leden 2007

Motto:
... a utekl další rok, takže i sama pro sebe udělám novou rekapitulaci jaká jsme to smečka, co je nového v porovnání s rokem 2005 a rokem 2006


Výstavní sezóna...
... v roce 2006 jsme se výstav z řady důvodů neúčastnili. Každopádně jsem si ale nenechala ujít tradiční klubovou výstavu na Konopišti alespoň jako divák.
Samostatnou kapitolou bylo "zatmění mysli", které způsobilo, že jsem měla možnost vidět na vlastní oči světovou výstavu v Polsku, ale místo toho jsem seděla doma. Sama sebe jsem překvapila školáckou chybou při práci s kalendářem... Snad si to nezopakuji až bude světovka na Slovensku.

Chov...
... byl právě jedním z hlavních důvodů, proč jsme nejezdili po výstavách. Po více jak ročních přípravách na chov štěňátek jsem se já stala "chovatelkou" a především - Lady 15. května 2006 hrdou a zodpovědnou matkou.

Vrhu A jsem založila vlastní stránky, na kterých je průběžná fotogalerie i deníček. Krémové klučičí trio se povedlo a Allanovi bráškové našli bezvadné domovy. Allan je z nich nejpovedenější, ale tím, že zůstal zatím doma, brzdí mé další chovatelské plány.
Mrzí mne, že přestože v mém okolí je několik vhodných adeptů na majitele Allana, nedaří se mi ho umístit. Musím asi zapracovat na asertivních přesvědčovacích metodách :-).
Pro záchranu krémové barvy mezi trpaslíky musím odchovat alespoň jednu fenečku, protože Lady je momentálně jediná chovná čistě krémová trpaslička v aktivním věku v republice; (z databáze vím sice ještě o jedné další, ale ta od uchovnění v roce 2003 neměla dosud žádná zapsaná štěňátka, takže s ní asi počítat nejde).

Smečka...
... aktuální stav zvěřince je v tuto chvíli 4:3. Proti loňskému roku přibyl jen náš vlastní Allan. Smečku tedy tvoří tři trpasličí špicí krásky - Betty (téměř 8 let), Kara (5,5 roku), Lady (3 roky); malý krémový kluk Allan (8 měsíců), dvě kočky - Jája a Sisi a kocourek Kuba (všichni jsou v rozmezí 2,5 - 1,5 roku).
Těsně před koncem roku jsem (naštěstí) odolala pořízení další fenečky - dokonce ve vysněné barvě vlkošedé.

Smečka je pohodově sžitá, občas se sice objeví drobné půtky, ale jsou to spíš pošťuchovací hrátky než nevraživost. Starší fenky jsou zvyklé na svůj klídek a umí si ho zajistit. Lady je po skončení mateřských povinností mnohem větší lísadlo a závislák než dříve.
Allan je puberťák se vším co k tomu patří - chce si hrát, provokuje lidi, psy i kočky, občas se snaží být šéf a už si také začíná opatrovat domácí harém. Na druhou stranu je mazel, zvládá celkem trpělivě veškerou moji péči a i přes nedostatek času na výcvik si v základních povelech docela rozumíme.
Kočičáci jsou celkově v pohodě, snad i Jájino zdraví se trochu umoudřilo a i ona se konečně stává příležitostnou trpělivou mazlivkou.

Zdraví...
... za zmínku stojí snad jen má stále "populární" záda, která se po alternativním zásahu v roce 2005 snaží nechat mě celkem v klidu žít. Bolesti mám jen mírné, takže jsem moc ráda a doufám, že to ještě chvíli vydrží...

leden 2007

počet přístupů: