JAK  SE  NÁM  ŽIJE ...   3. rekapitulace - leden 2008

Motto:
... a utekl další rok, takže i sama pro sebe udělám novou rekapitulaci jaká jsme to smečka, co je nového v porovnání s rokem 2005 , rokem 2006 a rokem 2007


Výstavní sezóna...
... v únoru 2007 jsme vyrazili s Lady a Allanem na mezinárodní výstavu do Brna a celkem se nám zadařilo. Na jaře jsem si opět nenechala ujít tradiční klubovou výstavu na Konopišti, i když znovu jen v roli diváka. Co už ale nevyšlo - byla podzimní speciální výstava na Zbraslavi - Lady dala kožich do čistírny, tak jsme nikam nejeli, i když mě to moc mrzelo kvůli veteránce Betynce. Ta měla jít do kruhu poprvé v životě a zrovna letos měla opravdu přepychový "kabátek".

Chov...
... plánovala jsem podzimní krytí Lady a piplání dalších krémátek. První pololetí jsem věnovala hledání vhodného ženicha a také sledování kluků z vrhu A.
Z řady důvodů jsem cestu za krycím psem do zahraničí odložila až na první hárání v roce 2008 a doufám, že už to nic nezhatí.

"A" kluci jsou všichni celá máma, akorát trpaslík z nich není ani jeden, ale krémovou barvičku a pigment mají super. Allan Canea Dandy byl v říjnu 2007 uchovněn.

Smečka...
... aktuální stav zvěřince je v tuto chvíli 4:3. Je to stejné skóre jako na začátku loňského roku, ale dopracovali jsme se k němu několika změnami.
V lednu našel nový domov Allan. Ale v červnu jsme se ujali hluchého Šmudly. V červenci auto porazilo kocourka Kubu, smečku v listopadu zkompletoval kocour Béďa.

Smečku tedy tvoří tři trpasličí špicí krásky - Betty (téměř 9 let), Kara (6,5 roku), Lady (4 roky); trpasličí černobílý uličník Šmudla (1,5 roku), dvě kočky - Jája a Sisi a kocourek Béďa (všichni jsou v rozmezí 3,5 - 3 roky).
Sedmička se mi jeví jako moc pěkné číslo a kromě vlastních štěníků, žádné přírustky neplánuji. Zkušenost však praví "nikdy neříkej nikdy", pokukujeme po zakrslých králíčcích a vzpomínáme na Áju a Puťáska...

Smečka je i po "reorganizaci" pohodová, každý má svoji individualitu, ale klape jim to i dohromady.
Je znát půlroční péče o Šmudlu, který výrazně dohnal opoždění plynoucí z jeho handikapu a problematického startu do života. Jednoduché to s ním nebude nikdy, ale stále častěji nás dokáže spíše rozradostnit než trápit :-).
Nejkratší čas je u nás Bedřich. Jako původně zcela venkovní dospělý kocour je nyní neuvěřitelně domestikovaný a největší kočičí mazel. Taky je z celé smečky největší, takže třeba psí trpaslíky bere na vědomí s nadhledem a se soužitím nejsou problémy. Jája se Sisinou s ním mají zatím spíše vzájemný respekt, ale věřím, že cestu k sobě si určitě také najdou. Zvlášť Sisina potřebuje parťáka, protože od smrti Kubíka na ní byla ztráta kamaráda dlouho znát.

Zdraví...
... smečka je zdravá, kam jen to zaklepat... Doufám, že tomu tak bude i nadále.
... a moje záda? Evergreen, bolesti se zvětšují, ale ještě se to dá vydržet, tak vzhůru do dalšího roku...

leden 2008