JAK  SE  NÁM  ŽIJE ...   4. rekapitulace - leden 2009

Motto:
... rekapitulace uplynulého roku se stala tradicí a tak, i když se mi tentokrát píše hodně těžce, nevynechám ji ani tentokrát a shrnu jaká jsme to smečka. Proměny v čase jste mohli číst už 4x - rok 2005 , rok 2006, rok 2007 a také rok 2008


Výstavní sezóna...
... s ohledem na plánovaný vrh krémátek a protože byla na únorovou mezinárodní výstavu v Brně vypsána zahraniční rozhodčí, přihlásila jsem Ladynku do kruhu. Posudek jsme získaly moc pěkný a tak ani nemrzela známka V3. Oranžáčci prostě bodují víc, to už jsme zjistily i dříve.

Chov...
... po dlouhém plánování a loňském odložení krytí nastal termín "T" a 24. června jsem s Lady vyrazila za psem do zahraničí. Píšu o tom v samostatných povídánkách, takže jenom shrnu, že vybraný pejsek fenku nenakryl, úspěšnější byl až zahraniční náhradník žijící v Čechách. Březost proběhla do poslední chvíle naprosto bez problémů, ještě před zahájením porodu mne "miminka" kopala do dlaně. Porod byl ale těžký a s tragickým skóre - obě narozené fenky se narodily "utopené" a nepodařilo se je oživit. Podobný "zážitek" už bych si jen nerada zopakovala. Neutěšilo mne ani to, že chovatelský předpoklad možnosti krémové barvy i z tohoto spojení skutečně vyšel.

Stále sleduji "A" kluky a mám z nich velkou radost. Jsou všichni pěkní a zdraví a jejich rodiny je mají rády, co víc si přát...

Smečka...
... aktuální stav zvěřince je v tuto chvíli 4:2. Špicí partička je beze změny. Betynce se blíží kulaté desáté narozeniny, Karolíně bude osm, Lady před koncem roku oslavila pět let a Šmudlovi už je 2,5 roku. Utíká to... a prý je nejvyšší čas pořídit další ;-).

Zásadní změny proběhly v kočičí tlupě. Od jara klempýrovala naše nejprvnější kočička Jájinka. Její čas se dovršil v létě, krátce před nevydařeným porodem krémátek.
Konec jara promarodil i kocour Bedřich. Vše vypadalo nadějně, ale roky prožité na ulici se asi neblahým způsobem zúročily a na začátku listopadu nečekaně zemřel na akutní selhání ledvin.
Zůstala nám tedy jenom želvovinová kočička Sisinka (cca 4,5 roku) a já doufám, že s námi bude ještě hodně dlouho. Aby nebyla v psí smečce tolik osamocená, pořídili jsme jí kamarádku - kočičku Viktorku. Je to čertí živel, tak snad bude "věčná".

Morčátka a králíčci mne "pokoušejí" pořád jenom platonicky, tak uvidíme, co přinese tento rok...

Zdraví...
... aktuálně jsou všichni zdraví a čilí, ale protože tak začínal i rok 2008, bojím se to pochválit, aby zase nebylo hůř.
... moje záda se v uplynulém roce chovala přímo vzorně. Nevím proč si to těsně před Silvestrem rozmyslela, ale rozhodně vstupuji do nového roku v uctivém a bolestivém předklonu.

leden 2009