JAK  SE  NÁM  ŽIJE ...   7. rekapitulace - leden 2012

Motto:
... a zase se rok s rokem sešel, takže jaká jsme to smečka v lednu 2012? Proměny v čase jste mohli číst už 6x - rok 2005 , rok 2006, rok 2007, rok 2008, rok 2009, rok 2010 a rok 2011.
Také máte pocit, že ten čas neskutečně utíká?


Výstavní sezóna...
... ani v roce 2011 jsem se do výstavního dění nezapojila. Jenom jsme se byli s kompletní psí sestavou podívat na klubovou výstavu ve Zbraslavi u Brna a podařilo se nám vyfotit 4 generace krémových špiců - Ladynky tatínka, Ladynku, "našeho" Allánka a vnučku Amálku. Bylo to fajn a uznejte, že jim to sluší.

Pro rok 2012 uvidíme, čtěte dál.

Chov...
... chovatelská stanice Canea Dandy je nyní na pár let "spící" a třeba se někdy k chovu vrátím, až se potkám s fenečkou, které neodolám.

Klukům z vrhu "A" už bylo 5 let! To to letí...

Smečka...
... aktuální stav zvěřince je od konce roku 2011 v poměru 5:4.

Špicí trpasličí partička je k naší velké radosti stále beze změny. Fenky jsou všechny už veteránky a shodně mají problémy se srdíčkem, nejhůře je na tom Betynka, ale snad s pomocí léků udržíme stav. Betce bude 13 let, Karolínce je 10 a Lady oslavila 8. narozeniny.
Šmudlovi je 5,5 roku a je v pohodě… K tomu je úžasný chlupatec. Jsme rádi, že ho máme.

Pokušení rozšířit smečku o fenku vlčího špice, jsem v uplynulém roce odolala, vyhlédnutá fenka bude možná znovu nakryta, ale stalo se, že jsem po letech plánování a čekání přehodnotila plány ze dne na den. Není to u mne vůbec obvyklé a trochu jsem vyděsila sama sebe, ale už se stalo. Přibyl nám domů takový čertovský dáreček. Nádherné štěně fenky vlčího špice, které říkáme Dina. Je to ďáblík, ale jediné čeho lituji je to, že není jaro. Každopádně odhaduji, že nás letos čekají nové náměty na povídánky.
Zabydluje se štěně, zvykají si domácí psi i kočky a my se to snažíme přežít.

V kočičím společenství nebyly v uplynulém roce žádné změny. Ani v počtu, ani v přístupu k životu, snad jen s výjimkou Micinky, ta se stává psem.
Sisině je 7,5 roku, Viktorce 3,5 Lucince a Micce cca 3 roky. Bez problémů si zvykly na trvalé bydlení na venkově. Od prosince si ale musejí zvyknout na příchod Diny. Nemají to se mnou jednoduché…

Morčulka se bohužel dožila jen dvou let a z neznámé příčiny nám umřela.

Zdraví...
... zdraví moc nesloužilo…
Po Betynce následovali s kardio problémy i Kara a Lady. V psí skřínce to začíná být jak apatyce. Léky sice pomáhají, ale dávkování pro pidi psy je každý týden dobrodružství. Prášky drtím, promíchávám a důkladně zapracovávám do taveného sýra. Z hmoty pak dělám kuličky, které jsou polykány s nadšením.

Kočičí trable potkaly naštěstí jen Micinku. Udělal se jí na zádech ohromný abces a jeho léčba si vyžádala dost času a oboustranné trpělivosti. Micka překvapila, protože z kočky jen opatrně kontaktní se stal nakonec mazel, který teď s oblibou leží mezi trpaslíky na gauči.

... je už klasikou, že držím s marody krok. Pravidlo jsem bohužel neporušila ani tentokrát a záda byla to nejmenší, co mě potrefilo. Přála bych si aby bylo líp, ale už se to skoro bojím říkat nahlas.

leden 2012