JAK  SE  NÁM  ŽIJE ...   7. rekapitulace - leden 2013

Motto:
... a zase se rok s rokem sešel, takže jaká jsme to smečka v lednu 2013? Proměny v čase jste mohli číst už 8x - rok 2005 , rok 2006, rok 2007, rok 2008, rok 2009, rok 2010, rok 2011 a rok 2012. .
Také máte pocit, že ten čas neskutečně utíká?


Výstavní sezóna...
... u tohoto tématu je v posledních letech stav setrvalý. Na výstavy jezdím pouze jako divák. Doprovod mi ale tentokrát dělala vždy Dina, která to měla v rámci socializace. První akce na únorovém Brnu byla trochu náročnější, vstup do haly se jí pranic nelíbil. Ale výstavy na Zbraslavi nebo v Mladé Boleslavi byly po chvilce rozkoukání bez problémů. Jestli vstoupíme někdy do kruhu naostro, to je zatím jen v úvahách.

Pro rok 2013 uvidíme, čtěte dál.

Chov...
... ten je zatím realizován výhradně chováním našich chlupáčů na klíně. Trpasličí fenky jsou veteránky a Dina pro změnu puberťačka, která má na uchovnění a případné ženichy ještě dost času.

Smečka...
... čítá momentálně 32 chlupatých tlapiček.

V květnu 2012 nás opustila oranžová Bettynka, naše první a jedinečná fenečka, která krátce před úmrtím oslavila 13. narozeniny.
Karolínce je 11 a půl roku, Lady oslavila 9. narozeniny a Šmudlovi už je 6,5 roku. Změna v hierarchii smečky je na chvilku zarazila, ale rychle se přizpůsobili a občas se nám snaží Bettynku nahradit tím, že suplují a využívají dříve jen její nápady a výsady. Zdravotně se celkem drží, tak snad nebude nový rok smutným pokračováním.

Z Diny štěněte, je aktuálně 14-ti měsíční dorostenka. Zabydlela se, vyrostla, přelínala, prvně odhárala... Teď právě má období, v kterém zapomíná na slušné vychování a je pubertálně hluchá. Střídá to s radostností a mazlivostí. Nenudíme se s ní a máme radost, že k nám zapadla.

Kočičí partička si zvykla na Dinu a i do roku 2013 vstupuje v nezměněné sestavě. Sisině je 8,5 roku, Viktorce 4,5, Lucince a Micině cca 4 roky. Nevím jak to dělají, ale domácí myšilov letos nějak flákají, dokonce úlovky ze sousedních zahrad nosí k nám domů. Někdy dost čilé. Ve verandě jsem několikrát lovila v zoufalství a do ruky myšky já. Kočky to evidentně dost bavilo...

Zdraví...
... přiměřeně věku.
Stálou léčbu potřebují naštěstí jenom Kara a Lady, snad u toho ještě nějakou dobu zůstane. Kočky tentokrát pomoc veterináře nepotřebovaly.

I můj rok byl po zdravotní stránce příznivější, i když obvyklé trable se skřípnutým nervem měly tentokrát progresivní vývoj. Zvyknout se na to nedá a lékaři stále vyčkávají... Nerozumím tomu, ale snažím se přežít.

leden 2013