JAK  SE  NÁM  ŽIJE ...   12. rekapitulace - leden 2015

Motto:
... a zase se rok s rokem sešel, takže jaká jsme to smečka na začátku roku 2015? Je to už 11. sumarizace od vytvoření těchto stránek. Proměny v čase jste mohli číst už 10x - rok 2005 , rok 2006, rok 2007, rok 2008, rok 2009, rok 2010, rok 2011, rok 2012, rok 2013 a rok 2014.


Výstavní sezóna...
... ... přes všechny plány, jsme nejeli ani okukovat jiné špiclíky. Ještě že lze udržovat kontakt díky virtuální realitě.

Chov...
... ... ano, v tomto roce jsme čekali a dočkali se - úspěšného narození vrhu B.
> 22. března 2014 přišla na svět vlčí štěňátka, 4 fenky a 2 pejsci. Máma Dina se velice vzorně starala o novorozeňata, zatímco rodila další miminko, všechno šlo jak na drátkách, ani jsem nestíhala mámě pomoci. Její skvělá péče pokračovala i po porodu, až do odstavu. Když začala štěňata pobíhat po dvorku a zahrádce, tak si Dina začala dělat prázdniny a prcky chodila jen krmit. Hraní a zábavu ponechala na tetách - Dixi a Hanince.
K chovnému věku pomalu rostla v tomto roce velká bílá Dixi, ale u té je na mateřství dost času.

Smečka...
... se proměnila, ale čítá stále 36 chlupatých tlapiček. Naštěstí změna neznamenala žádné úmrtí.

Stav je nyní takový:
- trpaslíčci - Lady je 11 let, Šmudlovi 8,5 roku. Ladynku zdraví dost trápí, ale instinkty hlídače a zájemce o piškot jsou v pořádku. Šmudla je s přibývajícím věkem stále kontaktnější a společenštější, hlídá nás, pronásleduje, říká si o hlazení a rozčiluje se, když na něj nemáme zrovna čas. Zraje jak víno.

- malá - Haninka - je jí 1,5 roku a je to praštěnka největší, ovšem s pidi figurou a napoleonským komplexem.

- velká - Dixi - 2 roky. První "nenažraný" pes v naší smečce. Misku dokáže vyluxovat bleskem a ještě kouká kde uzobnout aspoň granulku.
- vlčí - Dina 3 roky a její dcera Bellinda Canea Dandy, 8 měsíců - zůstala zcela neplánovaně, ale aspoň vidím na vlastní oči jak příroda tento mnou vymyšlený vrh "namíchala".

Velké dvorkové trio je partička k pohledání. Hlídají spolehlivě, mazlí se s námi nadšeně, hrátky a lumpárny vymýšlejí nepřetržitě. A když mezi ně vypustíme Haninku, vznikne šedobílé klubko, kde se špatně hledá začátek a konec psa. Kočičí partička vstupuje do roku 2015 v oslabené sestavě a stárne. Sisině je 10,5 roku, Viktorce 6,5 a Micině cca 6 let. Bylo (bohužel) dokončeno vystrnadění Lucinky - to, o co se v uplynulém roce snažily kočky, dokonalo narození štěňátek. Od jejich hemžení na dvorku, se Lucinka rozhodla, že už je tady rušno přespříliš a odstěhovala se o ulici dál do domku, kde jí podstrojuje ovdovělá paní s malým čivavákem. Už k nám nechodí ani na návštěvu, ale když jdeme okolo při procházce, tak se s námi přijde podzravit, nechá se pohladit, slupne pár dobrotek a zase jde zpátky za plot nového domova. Jsem ráda, že je v pořádku, tak tolik nesmutním, že odešla.

Kočičí partička vstupuje do roku 2015 v oslabené sestavě a stárne. Sisině je 10,5 roku, Viktorce 6,5 a Micině cca 6 let. Bylo (bohužel) dokončeno vystrnadění Lucinky - to, o co se v uplynulém roce snažily kočky, dokonalo narození štěňátek. Od jejich hemžení na dvorku, se Lucinka rozhodla, že už je tady rušno přespříliš a odstěhovala se o ulici dál do domku, kde jí podstrojuje ovdovělá paní s malým čivavákem. Už k nám nechodí ani na návštěvu, ale když jdeme okolo při procházce, tak se s námi přijde podzravit, nechá se pohladit, slupne pár dobrotek a zase jde zpátky za plot nového domova. Jsem ráda, že je v pořádku, tak tolik nesmutním, že odešla.

Zdraví...
... lepší už to nebude (?).
Veterina byla našim cílem jenom kvůli pravidelnému očkování a u štěňat navíc čipování. Jinak nikdo akutní péči nepotřeboval a trable Ladynky se daří udržovat pomocí léků.

Lepší už to nebude... Lepší už to nebude... platí u mých zad. Neschopenku vystřídal po roce částečný invalidní důchod a propuštění z práce. Optimismus na bodě nula. Bolesti jen pod kontrolou léků... Občas mne tělo srazí k zemi, někdy je to lepší. Pomoci mi prý nejde, poslední pokus neurologa dát mi kapačku skončilo tachykardií a kolapsem s mizivým krevním tlakem. Raději nemyslet, co mne ještě čeká... Ale snad mi to chlupáči i manžel pomohou dál snášet.

leden 2015