JAK  SE  NÁM  ŽIJE ...   12. rekapitulace - únor 2016

Motto:
... a zase se rok s rokem sešel, takže jaká jsme to smečka na začátku roku 2016? Je to už 12. sumarizace od vytvoření těchto stránek. Utíká to...
Historie je zaznamenaná v těchto odkazech - rok 2005 , rok 2006, rok 2007, rok 2008, rok 2009, rok 2010, rok 2011, rok 2012, rok 2013, rok 2014 a rok 2015.


Výstavní sezóna...
... díky klubové výstavě, na kterou navazovala bonitace, jsme tentokrát okoukli plejádu špiců a potkala jsem řadu známých lidí a s novými se seznámila. Do kruhu mne to prostě ale vůbec neláká.

Chov...
... štěňátka jsme žádná neodchovali, ale Haninka a Dixi absolvovaly řadu zdravotních vyšetření a byly zbonitované. O tom jestli bude vrh C jsem váhala do uchovnění krásného velkého bílého psa. Ten mne přesvědčil, že to s bílým vrhem zkusím. Z hlediska genetiky to má pro velké bílé smysl, tak snad se najdou i ti správní majitelé.
U Haninky si nejsem jistá, jestli ji kdy nechám připustit.

Smečka...
... stále stejná a vzhledem k veteránkům jsme moc rádi.

Stav je nyní takový:
- trpaslíčci - Lady je 12 let, Šmudlovi 9,5 roku. Ladynka trochu "babičkuje" a občas je nevrlá, ráda spinká v peřinách, ale procházku zvládá s chutí a instinkty jí také neopouštějí. Šmudlík je stále větší živel a vyhledává společnost lidí i všech domácích psí holek, někdy je to až úsměvné.

- malá - Haninka - je jí 2,5 roku a je stále rapl na dvorku, naštěstí už umí na chvilku i vypnout a jen se tulit...

- velká - Dixi - 3 roky. Pohodářka, která dělá velkou tetu Bellindě, i když už je Bella větší než ona. Musela jsem jí trochu zhubnout a výsledek je, že se o jídlo intenzivně hlásí i Dina, která o jídlo nikdy nestála... Uvidíme, jestli letos bude matkou vrhu C.
- vlčí - Dina 4 roky a její dcera Bellinda Canea Dandy (skoro 2 roky) - Dina je stále "svá" s dcerou občas pořádají honičky a pranice, ale do boudy jí k sobě nepustí. Zato Bella a Dixi jsou většinu času spolu.

Kočičí partička se nemění. Sisině je 11,5 roku, Viktorce 7,5 a Micině cca 7 let.
Zkontrolují rajon v nejbližším okolí a potom se vyhřívají někde kolem domu nebo spí ve verandě. Neustále kontrolují jestli náhodou neneseme něco dobrého a pokřikují na nás.

Zdraví...
... lepší už to nebude (?).
Kromě pravidelných léků pro Ladynku a vyšetření fenek před uchovněním jsme veterinu nepotřebovali, a to je dobře. I tak to stálo dost peněz...

Lepší už to nebude... ...u mne se nic nemění, tak prý jen aby nebylo hůř. Aktuálně jsem si pádem přivodila operaci menisku, takže zase bylo veselo.

únor 2016